Sevgili misafirlerimiz

Önceden bu sayfayı hazırlarken çok lay lay lom hazırlamıştık. Aslında restoranlar hakkında birtakım gerçekleri bildiğimiz halde, Amerikalıların deyimiyle sahte nezaket (fake courtesy) göstererek, bize resepsiyonda “ya bize bir restoran tavsiye edermisiniz” diye soran misafirlerimize, restoranlar hakkında gerçek düşüncelerimizi söylemiyorduk.

Ama maalesef yeni bir otel olmamızdan ötürü, biz de gerçekleri acı tecrübeler yaşayarak öğrendik ve öğrenmeye devam ediyoruz. Biz otel olarak misafirlerimize saçmasapan ve kişiye özel fiyat uygulamamaya çalışıyoruz. Bir fiyat listemiz var ve o fiyat listesi üzerinden odalarımızı oda tiplerine göre satışa sunuyoruz. Fakat maalesef Büyükada’daki restoranların hepsinde böyle bir etik tutum olduğunu söyleyemeyeceğiz. Hangi restoranda yemek yiyeceğinizi belirlemeye çalışırken çok dikkatli olun. Bir kere bir restorana oturmadan önce menülerini çok dikkatli inceleyin. Menüyü incelemek de yetmeyebilir. Sizi kapılarının önünde tuttukları sözde  taze balık vitrinine çekip, taze balık verelim size diyebilirler. O balık vitrinindeki balıklar ile menüdeki balıkların fiyatı aynı değil.

 

Büyükada Restoranları

Merhaba sevgili Kumsal Butik Otel misafirleri,
Büyükada’daki restoranlar konusuda inanılmaz çok soru alıyoruz. Bu nedenle böyle bir sayfa yapma gereği duyduk. Aşağıda bizim bilgimiz dahilindeki restoranların resimleri, telefonları, adresleri, varsa web siteleri ve ayrıca bu restoranlar hakkında FEŞMEKAN isimli web sitesinde yer alan yorumlara linkleri bulabilirsiniz. Aşağıda sayfanın en altında, bu restoranların KUMSAL BUTİK OTEL’e uzaklığını Google haritası üzerinden gösteren krokiler yer almaktadır.

Büyükada Restoranları

BALIK RESTORANLARI:
Bu restoranların çoğu vapur iskelesine çok yakındır. Çoğu vapur iskelesinden otelimize yürüme güzergahı üzerindedir. Saymak gerekirse: Kapri, Milto, Milano, By Şükrü, Lido, Ali Baba, Façyo, Sefanın Yeri, Antepli, Konak, Köşem, Sultanahmet Köftecisi. Vapur iskelesine yakın olan bu restoranlardan direk kıyıya komşuluğu olan tahmin edebileceğiniz gibi manzara nedeniyle biraz daha fiyatlıdır. Mesela Kapri, Milto, Milano, By Şükrü, Lido, Ali Baba, Façyo. Ama çok değer verdiğiniz birini yemeğe götürüyorsanız, ve fiyat önemli değilse kesinlikle bunları tercih edebilirsiniz.

KEBAP – KÖFTE – ET YEMEKLERİ:
Kebap, köfte, et tarzı şeyler yemek istiyorsanız Antepli veya Sultanahmet Köftecisini tavsiye ederiz.

ET ve EV YEMEKLERİ:
Ev yemekleri yemek istiyorsanız Konak veya Köşem restoranlarını tavsiye ederiz.

MEYHANE:
Bunlardan farklı olarak yine otelimize yürüme mesafesinde Prinkipo Meyhanesi bulunmaktadır. Sahil yolu üzerindedir. Haritadan görebilirsiniz.

ŞIK bir RESTORAN: AKASYA
Yine yeni açılan bir restoran Akasya restorandır. Televizyonlardan tanıdığınız Serdar Akinan ve kardeşine aittir.

YÜCETEPE KIR GAZİNOSU:
Tüm bu restoranların dışında bir de adanın tepesinde Aya Yorgi kilisesinin yanında Yücetepe Kır Gazinosu bulunmaktadır. Bu restorana gitmek için çok yol gitmeniz gerekiyor, fakat adanın tepesinde muazzam bir manzara vardır. Ayrıca oraya çıkana kadar o kadar enerji harcarsınız ki, önünüze menemen konsa, değme Fransız restoranlarına taş çıkartacak lezzete sahip olduğunu düşünebilirsiniz:) Burada neler bulabilirsiniz? Sucuk ekmek, sıcak şarap…

Aşağıda bu restoranların iletişim bilgileri yer almaktadır. Sizden istirhamımız, bu restoranları kendiniz inceleyip karar vermenizdir. Sayfanın en sonunda ise bu restoranların harita üzerinde yerlerini gösteren resimler bulunmaktadır. Size kolay gelsin! Bu sayfayı yaptığımıza çok sevinçliyiz. En azından restoranlarla ilgili soruları elimine edebiliriz:)