Sevgili misafirlerimiz,

Deniz ve plaj konusunda inanılmaz sayıda soru alıyoruz. Denilebilir ki, toplam telefon görüşmelerinin %50 sini deniz ve plaj sorularına ayrılan zaman kaplıyor. Bu soruların yanıtını daha sağlıklı (ve bir kere de ve son kez!) vermek adına bu web sitesini oluşturduk.

Bu web sitesinin hazırlanma nedeni tamamen otele gelen telefonlardaki iş yükünü azaltmaktır. Otele hergün yüzlerce telefon geliyor ve bizim sınırlı sayıda çalışanımız var. Çoğu zaman telefonlarda kendimizi Büyükada denizi, denizin temizliği hakkında konuşurken buluyoruz. Aslında sırf plaj ve deniz ile ilgili soruları yanıtlamak üzere teknolojik olarak daha donanımlı bir santral sistemi alıp, plajı denizi soranları direk robot operatöre aktarsak diye de düşünmüyor değiliz.  Bu sayfanın amacı hiçbir şekilde Büyükada’daki herhangi bir plaj işletmesini diğerine göre daha avantajlı veya dezavantajlı göstermek değildir. Dediğimiz gibi bizim tek istediğimiz, rezervasyon telefonunu amacına uygun kullanabilmek. Yani rezervasyon almak için kullanabilmek, marmara denizi hakkında bilgi vermek için değil.

Bizim otelimizin önünde direk kendi plajımız yoktur. Otelimiz sahile paralel olan ALTINORDU caddesinde yer almaktadır. Otelden çıkıp 40-50 adım yürüdüğünüzde sahil boyunca uzanan halka açık bir kıyı şeridine ulaşacaksınız. Kimi misafirlerimiz buradan denize girerken, kimi misafirlerimiz de özel plajları tercih etmektedir.

Büyükada’nın yerli halkı ve yazın 3 ay konaklamaya gelen yazlıkçı halkı, yaz aylarında Büyükada’nın serin sularına kendilerini güven içerisinde bırakarak serinlemektedir. Yapılan ölçümlere göre Büyükada denizinin çok temiz olduğu tespit edilmiştir. Denizdeki tuz oranı çok yüksek olduğundan, direk kanalizasyonun aktığı bir yerden denize girmiyorsanız, denizden mikrop kapma şansınız yolda hiç tanımadığınız bir erkeğin size çiçek vermesinden daha azdır:) Bildiğiniz üzere, İstanbulda arıtma tesisleri kurulmuştur ve son bir kaç yıldır hiçbir yerde kanalizasyon denize akıtılmamaktadır. Bu yazıyı bazı müşterilerimizin deniz ve plaj konusunda telefonlarda bizi saatlerce soru yağmuruna tutmasına istinaden tatlı bir tepki olarak kaleme aldığımızı belirterek espirili üslubumuzu hoş göreceğinizi ümit ediyor, hepinizi sevgiyle kucaklıyoruz.

Gelelim saadete! Büyükada’da birçok denize girme alternatifi vardır. Biz burada birkaç tane alternatifi tanıtmaya çalışacağız.  İlk olarak otele yakın özel veya halka açık yerlerden bahsedeceğiz. Sonra da anlaşmalı olduğumuz PRENSES KOYU PLAJI‘ndan bahsedeceğiz.

OTELE YAKIN DENİZE GİRİLEBİLECEK YERLER:

Otele yakın bir yerde denize girmek isterseniz, size önereceğimiz alternatifler şunlar olacaktır:

(1) Ada halkının da denize girdiği halka açık iskele: Otele 3 dakika yürüme mesafesindedir. Ücretsizdir. Burasının Büyükada sahilinde ve Marmara denizinde bir yer olduğu unutulmamalıdır. Biz sadece otelimizden sorumluyuz, Marmara denizinden değil:) Burada umduğunuzu bulamazsanız, bizi sorumlu tutamazsınız!

(2) ABİDİNİN YERİ (özel plaj): Otele 3 dakika yürüme mesafesindedir. Ücretlidir. 1 numarada bahsedilen ücretsiz halka açık iskelenin hemen yanıdır. Biri ücretli, diğeri ücretsiz. Takdir sizin!

(3) SU SPORLARI KLÜBÜ: Otele 3 dakika yürüme mesafesindedir. Ücretlidir. İçinde havuz bulunmaktadır. Normalde buraya sadece yıllık yüklü miktarda bir ücret ödeyen üyeler alınmaktadır. Oldukça elit bir üye populasyonu vardır. Eğer kapıdan ücret ödeyerek girebiliyorsanız, hiç düşünmeden girin:) Telefon numaraları: (0216) 382 7576. Web siteleri: SU SPORLARI KLÜBÜ

(4) NAKİBEY PLAJI: Otelimize 20 dakika yürüme mesafesindedir. Ücretlidir. Hem yürüyerek hem de tekne ile gidebilirsiniz. Pek çok plaj nizam tarafında (vapurdan inince adanın sağ tarafı) yer alırken, bu plaj maden tarafında (vapurdan inince adanın sol tarafı) yer almaktadır. Telefon numaraları: (0216) 382 4501. Web siteleri: NAKİBEY PLAJI

(5) ESKİBAĞ ve VİRANBAĞ PLAJLARI: Adanın arkasındaki özel plajlardan biridir. Ücretlidir. Çarşıdaki Mavi Marmara iskelesinin yan tarafından motor seferleri bulunmaktadır. Yürüyerek 1.5 saatte, bisikletle ise 40 dakikada gidebilirsiniz.

(6) YÖRÜKALİ PLAJI: Adanın arkasındaki özel plajlardan biridir. Ücretlidir. Çarşıdaki Mavi Marmara iskelesinin yan tarafından motor seferleri bulunmaktadır. Yürüyerek yaklaşık 1 saatte, bisikletle ise 30 dakikada gidebilirsiniz.

(7) PRENSES KOYU PLAJI: Adanın oldukça güzel ve  özel plajlardan biridir. Ücretlidir. Çarşıdaki Mavi Marmara iskelesinin yan tarafından motor seferleri bulunmaktadır. Yürüyerek yaklaşık 1.5 saatte, bisikletle ise 35 dakikada gidebilirsiniz.

(8) AYA NİKOLA HALK PLAJI: Adı üstünde halk plajıdır. Maden tarafında yer almaktadır. Çarşıdaki Mavi Marmara iskelesinin yan tarafından motor seferleri bulunmaktadır. Yürüyerek yaklaşık 1 saatte, bisikletle ise 30 dakikada gidebilirsiniz.

(9) NİZAM PLAJI: Adanın Nizam koyundaki plajdır. Giriş ücretsizdir. Yalnızca şezlong ve şemsiye kiralama için küçük bir fiyat alınır. Yürüyerek yaklaşık 45 dakika, bisikletle ise 25 dakikada gidebilirsiniz.

Otele yürüme mesafesinde olan denize girilebilecek bu alternatiflerin harita üstündeki yerlerini aşağıdaki resimde görebilirsiniz.

 

TAVSİYE ETTİĞİMİZ ŞIK BİR PLAJ: PRENSES KOYU PLAJI

KUMSAL BUTİK OTEL olarak PRENSES KOYU PLAJI’nı seviyoruz. KUMSAL BUTİK OTEL’de konaklayanlara tavsiye ederiz. Haftasonu plajlar çok yoğun oluyor.

Aşağıda PRENSES KOYU PLAJI ile ilgili tüm detayları bulabilirsiniz. PRENSES KOYU PLAJI’na 4 değişik şekilde gidebilirsiniz: yürüyüş, fayton, bisiklet ve ücretsiz TEKNE ile!

İSKELEDEN ÜCRETSİZ TEKNE SERVİSİ…

Büyükada İskelesi’nden Prenses Koyu’na ücretsiz motor servisi vardır. Büyükada’ya ulaştıktan sonra Vapur iskelesi ile Deniz otobüsü İskelesinin arasında kalan Mavi Marmara iskelesinin yanından ücretsiz servis yapan Prenses Koyu Plajı teknesini kullanabilirsiniz. Teknenin Büyükada iskelesinden Prenses Koyu Plajı‘na gitmesi 10 dakika sürer. Çok konforlu bir yolculuktur. İskelenin sağ tarafından kalkan tekne ile plaja geliş-gidişlerden ücret alınmaz. Plaj giriş ücretlerini aşağıda bulabilirsiniz. Plaj giriş ücretine şezlong, şemsiye, minder, duş kullanımı ve Büyükada İskelesi’nden Prenses Koyu’na tekne ile ulaşım ücreti dahildir. Tüm bu hizmetler dikkate alındığında, plaj ücretinin oldukça makul olduğu görülmektedir.

MOTOR SERVİS SAATLERİ …

  • 10:00 – 11:00 – 12:00 – 13:00 ve 14:00 saatlerinde Prenses Koyu’na gidiş yapılacaktır.
  • Doğal olarak giden motorlar geri dönmektedir. Geri dönüşler 17:00 ve 18:00’dadır. Bu saatler dışında geri dönmek isterseniz, kendi imkanlarınızla geri dönmeniz gerekecektir.
  • Yoğunluk durumuna göre saatlerde değişiklik yapılabilir. Bu değişiklikten ne KUMSAL BUTİK OTEL ne de PRENSES KOYU PLAJI sorumlu tutulamaz.
  • Büyükada Prenses Koyu’na en az bir bayan eşliğinde giriş yapmanız gerekmektedir.

GELELİM ÜCRETLERE …

PRENSES KOYU PLAJINDAN indirimli yararlanmak için, KUMSAL BUTİK OTEL resepsiyonistine plaj ücretini nakit olarak ödeyip bunun karşılığında imzalı ve kaşeli bir kupon alacaksınız. Bu kuponu tekneye binerken plaj görevlisine vererek, plaja rahatça gidebilirsiniz.